Schematy podatkowe i ceny transferowe bez tajemnic, czyli kilka słów o szkoleniach

Szkolenie się i dokształcanie jest nierozerwalnie związane z pracą w której wykorzystujemy przepisy podatkowe. Zmiany, jakie są ciągle dokonywane w obrębie prawa podatkowego wymagają bieżącego uzupełniania posiadanej przez nas wiedzy. Podatki 2020 zmiany, których dokonano w bieżącym roku jest naprawdę wiele, dlatego warto zapisać się na szkolenie podatkowe Warszawa.

Schematy podatkowe szkolenie

Wejście w 2019 roku w życie nowelizacji podatkowej, która dotyczyła Dyrektywy Rady Unii Europejskiej w sprawie transgranicznego raportowania schematów podatkowych dotyczących MDR wprowadziło wiele zmian także i w polskim prawie. Mandatory Disclosure Rules Obecnie obejmuje także:

  • krajowe schematy podatkowe
  • tematyki związanej z zagadnieniami niestanowiącymi optymalizacji opodatkowania np. ulga stref ekonomicznych
  • całości podatków.

Schemat podatkowy jest pojęciem, które obejmuje bardzo szeroki zakres wiedzy na temat podatków. Polski ustawodawca, przyjmując implementację dyrektywy unijnej dotyczącej MDR, postanowił jeszcze dodatkowo o wprowadzeniu konieczności raportowania wszystkich uzgodnień dotyczących polskich podmiotów. W praktyce oznacza to rozszerzenie dyrektywy MDR i to znaczne, chodzi w szczególności o  uzgodnienia, jakie mają miejsce w sferze podatku VAT oraz o schematy krajowe.

Ceny transferowe szkolenie

Regulacje co do definicji tego pojęcia ujęto w ustawie o Podatku CIT. Ustawa ta określa, że ceną transferową nazywamy wynik finansowy, jaki wynika z zawarcia transakcji przez podmioty, które są ze sobą powiązane, czyli podmioty wywierające określony wpływ na pozostałe podmioty w kraju lub za granicą. Reasumując o cenach transferowych mówimy w odniesieniu do cen po jakich sprzedajemy dobra, wykonujemy usługi, czy wartości niematerialnych oraz prawnych, które zostają ustalone poprzez podmioty ze sobą powiązane, a konsekwencja ustalenia tych cen odbija się na wskaźnikach finansowych całego przedsiębiorstwa. Ceny transferowe nie mają nic wspólnego z przyjętymi cenami rynkowymi. Ceny transferowe, stanowią bardzo znaczący czynnik, który jest decydujący w kwestiach, dotyczących zobowiązań finansowych, jakie należy określić w przedsiębiorstwach wielonarodowych. Ceny transferowe szkolenie rozwieje wszystkie wątpliwości w tym zakresie.

Zobacz stronę partnera Akademia LTCA https://akademialtca.pl/courses/

Co dają nam szkolenia podatkowe Warszawa?

Szkolenie zarówno siebie, jak i swoich pracowników najczęściej zwraca się nam niemalże dwukrotnie. Powinniśmy mieć tego świadomość, żeby wydatków na cele szkoleniowe nie traktować stricte jako kosztu, tylko raczej  jako inwestycje. Polska Agencja Przedsiębiorczości, już kilka lat temu przeprowadziła w tym zakresie badania, których wyniki jednoznacznie pokazują przewagę przedsiębiorstw, których pracownicy posiadają wysokie kwalifikacje.

Żyjemy w czasach kiedy każdy klient nastawiony jest na otrzymanie usług jak najwyższej jakości.  Dlatego musimy zdawać sobie sprawę, że im wyższe kwalifikacje nas i naszych pracowników, tym wyższa efektywność naszej pracy, co z kolei realnie przekłada się na wyższe zyski, jakie osiąga nasze przedsiębiorstwo.

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *