Kim jest radca prawny?

W życiu trafić się mogą różne sytuacje. Czasami możemy potrzebować pomocy księgowego, lekarza, a innym razem przyda nam się pomoc radcy prawnego.

Kim jest radca prawny?

Jest to specjalista, który świadczy swoim klientom pomoc prawną. Osoba taka wykonuje zawód zaufania publicznego i posiadać musi uprawnienia radcowskie. Radcą prawnym może zostać osoba, która ukończyła studia prawnicze, odbyła stosowne praktyki, zdała odpowiedni, państwowy egzamin, złożyła ślubowanie oraz została wpisana na listę radców prawnych przez odpowiedniego Ministra.

Jak widzimy, droga do zostania radcą prawnym jest dość długa i niełatwa, dlatego też radcy, są osobami, które muszą być kompetentne i dlatego można im zaufać.

Kiedy udać się do radcy prawnego?

Do radcy udajemy się w sytuacjach, gdy mamy jakieś wątpliwości, czy kłopoty dotyczące prawa. Radca może na przykład pomóc nam napisać pismo do sądu takie jak wniosek, odwołanie, czy wezwanie. Radcy zajmują się wydawaniem opinii prawnych, reprezentują oni swoich klientów przed sądami i przed urzędami, obsługują wierzytelności, które znajdują się na etapie postępowania sądowego i egzekucyjnego, koordynują obieg dokumentów i dbają o ich kompletność.

Radca Prawny Częstochowa

Radca Prawny Częstochowa świadczy profesjonalne usługi, możemy u niego uzyskać pomoc związaną z każdą dziedziną prawa. Jeżeli mamy problem prawny, wątpliwość lub zastanawiamy się czy pójść z czymś do sądu, warto uzyskać poradę od radcy prawnego. W Częstochowie funkcjonuje wiele dobrej klasy kancelarii radcowskich, jak i indywidualnych radców prawnych, którzy zawsze udzielą profesjonalnej pomocy.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *